• 03/10/2022
  • Podle wizewebsite
  • 506 Pohledy

Swapování aneb otoč ohoz: Gabriela přešívá, barví a hlavně učí oblečení vyměňovat<

„V době, kdy ceny stoupají a peněz na hadříky ubývá, je swapování, jak se výměně říká, skvělý způsob, jak si udělat radost,“ podotkla Gabriela, když z auta vytahovala obří pytel věšáků. Při přípravě swapu, které pořádá v různých městech kraje, se matka dvou dětí pořádně zapotí.

Pronajmout prostory, rozeslat pozvánky, připravit stojany na oblečení. „Věci, které zůstanou, přešívám na nové. Košile se mění na šaty, dvě mikiny v jednu, na dírku našiji aplikaci nebo kousek obarvím a originál je na světě,“ dodala Gabriela. Swapování začíná být minimálně tak populární jako tradiční burzy oblečení. Rozdíl je právě v tom, že při swapu se vyměňuje, na burze prodává.

Průkopnice swapování. Lucie učí Pražany vyměňovat oblečení: „I s 30 kousky se dá žít!”

Za "kilo" i za dvě

V podstatě ale platí, že na swap se mají přinést věci v takovém stavu, že by se klidně daly darovat nejlepší kamarádce. Kdo přinese něco na výměnu, zaplatí stovku, kdo dorazí s prázdnou, uhradí stovky dvě. Všichni si pak mohou vzít věcí, kolik chtějí.

Swapování aneb otoč ohoz: Gabriela přešívá, barví a hlavně učí oblečení vyměňovat

Přátelskému prostředí, kde si lidé nejen udělají radost, ale i povykládají u kávy, se nevyhýbá ani opačné pohlaví. „Jednou mě zaujal muž, který si vybíral u dámských stojanů. Ukázala jsem mu, že pánské je na druhé straně. Překvapil mě. Odvětil, že ví, ale že vybírá pro svoji ženu,“ zmínila Gabka.

Adéla (24) propadla swapu: Domů už kupuju jen jídlo, měsíčně ušetřím stovky!

Není bunda jako bunda

Jelikož se swapy často konají v prostorách restaurace, dojde občas ke komickým situacím. Lidé v zápalu výběru doputují i k věšákům, kde visí kabáty a bundy příchozích.

„Byl se mnou manžel a pak jsme si všimli, jak si pán se zaujetím zkouší jeho bundu,“ smála se swaperka Lucie.

VIDEO: Jaké spodní prádlo patří pod bílé oblečení? Nenechte se zmást, bílé to není!

Video
délka: 02:04.12

Jaké spodní prádlo patří pod bílé oblečení? Nenechte se zmást, bílé to není! Videohub

Fotogalerie
11fotografií
Stojany nachystané. Díky Gabriele Hamerské (40) se ve Frýdlantě nad Ostravicí swapovalo.
Autor: Blesk:Jana Gartnerová