• 04/10/2022
  • Podle wizewebsite
  • 439 Pohledy

V noci na neděli se mění čas. Policie kvůli tomu varuje všechny chodce<

Ivan Berka

Meteorologové už prozradili, jaký nás čeká listopad. Teploty klesnou k 10 stupňům, v noci bude mrznout. Objeví se mlhy i deště se sněhem. Ve druhé polovině měsíce nasněží i ve středních polohách. A nezapomeňte, že v noci na neděli posuneme čas o hodinu zpět. Policisté kvůli tomu apelují zejména na chodce, aby více používali reflexní prvky.

Ranní mlhy a brzká tma jsou kombinací, která je nebezpečná hlavně pro chodce. Policisté proto vyrážejí do ulic a připomínají jim, že důležité je být vidět."Apelujeme, aby chodci používali prvky z reflexního materiálu. Hodně chodců (jeden z deseti) nám chodí bohužel v tmavém oblečení.Bohužel jsme nezaznamenali oproti loňsku žádný pokles," upozornila preventistka liberecké policie Dana Burešová.

Související obsah

Vážná nehoda na Nymbursku: Srazila se dvě auta a sanitka, jeden mrtvý

Roman DolejskýR. DOLEJSKý

V noci na neděli se mění čas. Policie kvůli tomu varuje všechny chodce

​A nechybují jen chodci. Došlo i k situaci, kdy šofér auta minul hlídku bez zapnutých světel. Další hříšník se objevil na koloběžce. Chyběla mu bílá odrazka.

Policisté mají k preventivní akci dobrý důvod. Jen od ledna do letošního září se v Libereckém kraji při střetech s auty zranilo téměř 100 chodců. A ani v těchto dnech tomu není jinak. Na Českolipsku auto srazilo chodce bez reflexních prvků. Už pohled na auto napovídal, jak těžký střet to byl.

V noci se navíc čas posune o hodinu zpět a stmívat se bude dřív.

Související obsah

Nezapomeňte, dnes v noci se mění čas! Hodinu si přispíme

Kryštof DudaK. DUDA

​Dlouhodobá předpověď na listopad ohlašuje příchod zimy. Nasněží na horách, pak i ve městech. "V druhé listopadové dekádě už očekáváme sněhové vločky od středních nadmořských výšek. Budou teploty budou pod 10 stupni a také se přidají mrazivá rána," sdělila meteoroložka Dagmar Honsová.Od listopadu bude už pro auta povinná zimní výbava. Pneuservisy jedou bez ohledu na to, jestli je svátek, nebo ne. Třeba v Jablonci v sobotu auta přezouvaly desítky mechaniků. "Kolem toho 1. 11. to je vždycky nejhorší. Kdo se dneska objedná, ať počítá 14 dní," upozornil majitel pneuservisu Miroslav Hnídek.

TN.cz