• 04/10/2022
  • Podle wizewebsite
  • 477 Pohledy

Do šrotu by je nevyhodili. Lidé v Českém Těšíně věnovali bicykly pro Gambii<

Více jak tři promile. Ostravská státní zástupkyně bourala opilá, řešil to soud

Své starší bicykly věnovali dětem v Africe také Miroslav Sluštík a David Adámek. „Už se u nás v rodině nepoužívaly, koupili jsme novější. Jsou plně pojízdná, jen dofoukat duše. Je to dobrý nápad využít staré nepoužité věci a umožnit dětem v Africe jezdit do škol. Zvláště když vidíme, jaké to je pro naše děti mít zavřené školy a nebýt v kontaktu se spolužáky,“ říkají shodně mladí muži.

Ředitel organizace Trianon Viliam Šuňal, zažil tuto sbírku poprvé a byl prý velmi překvapen, když svá kola přiváželi lidé nejen z Těšína, ale také z okolí, z Louk, Chotěbuze a dalších obcí.

Do centra Bystřice pod Beskydy přišel vlk a zabil ovci. Lidé v obci jsou v šoku!

Radost pro dítko v Africe

„Někteří lidé říkali, že měli k tomu kolu citový vztah a už to leželo roky v garáži nebo ve sklepě, ale do šrotu prý by ho nedali. Už už se ho prý chystali zprovoznit, ale když se naskytla příležitost, tak a ho rozhodli věnovat na dobou věc, že třeba udělá radost nějakému dítku v Africe,“ vypráví Šuňal. „Neodmítli žádná kola, bereme i ta nefunkční,“ dodal. Podle něj je toto skvělá myšlenka a poděkovat by chtěl všem dárcům.

Do šrotu by je nevyhodili. Lidé v Českém Těšíně věnovali bicykly pro Gambii

Od pondělí 10. do 21. května pořádá sbírku Charita Třinec. „Letos jsme se dohodli s městskou společností STARS, která má v Třinci oplocený areál. Kola lze odevzdat každý pracovní den mezi 10 a 12 hodinou, případně po domluvě na čísle 558 993 587. Pokud někdo nebude moci kolo sám dodat, náš dobrovolník nebo zaměstnanec pro něj může případně i přijít,“ uvedla ředitelka Charity Třinec Monika Byrtusová.

Loni obyvatelé Třince a okolních obcí odevzdali v rámci květnové sbírky 200 kol, které naplnily dva kontejnery. Do sbírky se zapojil i Magistrát města Třince, který daroval kola ze „ztrát a nálezu“, pro které se nikdo po několik let nepřihlásil.