• 23/02/2023
  • Podle wizewebsite
  • 415 Pohledy

Martin Drechsel navrhl venkovní židli Apero inspirovanou židlí z překližky<

20. ledna 2022–– produkty –– Ondřej Krynek

Původem německý designér Martin Drechsel, který aktuálně vede své studio ve Švýcarsku, navrhl pro italského výrobce venkovního nábytku EMU kolekci židlí Apero. Jsou současnou interpretací tradičních německých židlí z dřevěné překližky. Subtilní kovová židle pro celoroční venkovní použití má verzi klasické židle, židle s područkami a barové židle.

„Kolekce byla vytvořena pro chvíle, kdy se vše zdá tak jednoduché. Jako když zapadá slunce a lidé se scházejí na náměstí nebo u moře na aperitiv. Ve Švýcarsku se tomu říká Apero,“ říká produktový designér Martin Drechsel, který ve svém švýcarském studiu navrhuje nábytek, bytové doplňky a hodinky pro různé světové značky.

Židle Apero má sedák z podélných a opěrák z vodorovných linií, které když se při dopadu slunečních paprsků nebo pohledu protnou vytvoří efekt mřížky. Židle je stohovatelná, lehká a vyráběná v celkem 13 barvách. Díky speciálnímu procesu výroby je celoročně venkovní. Pro větší komfort navrhl designér také speciální podsedák, který se na židli nasazuje zepředu a potom zacvakne tak, aby při pohybu nesjížděl.

Martin Drechsel navrhl venkovní židli Apero inspirovanou židlí z překližky

Koupíte na e-shopu DesignBuy.cz

Martin Drechsel

Martin Drechsel je původem německý a aktuálně ve Švýcarsku působící designér zaměřující se na produktový design. Navrhuje nábytek, bytové doplňky i hodinky. Jeho nejvýraznějším designem jsou…

Čtěte další články na téma židle

Foto a zdroj: Martin Drechsel a EMU

Tweet