• 20/03/2023
  • Podle wizewebsite
  • 251 Pohledy

Politický pád roku: zázračné dítě Kurz přišlo o všechno. Teď chce začít vydělávat velké peníze v Silicon Valley Přihlásit se<

Rakouský kancléř Sebastian Kurz v létě triumfoval. Ulice rakouských měst nechal oblepit plakáty s vlastní podobiznou a sloganem: „Pandemii jsme zvládli, krizi ukončili.“ Uplynulo pár měsíců a rakouská vláda musela zavést jeden z nejpřísnějších lockdownů na světě. To už ale Kurz kancléřem nebyl. Stále teprve pětatřicetiletý muž, přezdívaný Wunderkind (zázračné dítě), byl donedávna označován za hvězdu nejen rakouské, ale i celoevropské pravice. Letos mu ale politický vaz zlomilo několik vážných afér.

Kurz odstoupil v říjnu poté, co budovu rakouského kancléřství prohledala policie. Podle vyšetřovatelů se kancléř spolu s okruhem svých nejbližších spolupracovníků dopustil například korupce. Kurz ale zůstal poslancem a šéfem lidové strany (ÖVP), tedy nejmocnější rakouské politické síly. V médiích se mu proto přezdívalo Stínový kancléř, protože bylo zřejmé, že rakouskou politiku nadále do značné míry řídí. Ale i s tím už je konec – začátkem prosince Kurz zmizel ze všech politických funkcí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku.S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Předplaťte si HN od 159 Kč za měsíc

Politický pád roku: zázračné dítě Kurz přišlo o všechno. Teď chce začít vydělávat velké peníze v Silicon Valley Přihlásit se

Máte již předplatné?Přihlaste se.

Nebo sikupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK Připravujeme platbu, vyčkejte prosím. Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Zadejte e-mailovou adresu.Zadaná e-mailová adresa je ve špatném formátu.

Máte již účet? Přihlaste se.

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Přihlaste se

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresoujiž evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Pokračovat s účtem GooglePokračovat s účtem FacebookPokračovat s účtem TwitterPokračovat s účtem AppleZ účtu nelze získat údaje potřebné pro založení účtu (ID, e-mail). Povolte prosím přístup k e-mailu.Účet služby s tímto emailem je již použit jinde a nelze jej připojit.K účtu služby se nepodařilo přihlásit. Zkuste prosím opakovat.Propojení s účtem této služby již existuje.Účet s tímto emailem již existuje. Zkuste se prosím přihlásit jménem a heslem.K účtu se nelze přihlásit. Kontaktujte prosím uživatelskou podporu.Nepodařilo se dokončit proces propojování účtů. Zkuste prosím opakovat později.Neznámá chyba. Zkuste prosím opakovat později.Zapomenuté heslo

Nemáte ještě účet? Zpět na zadání e-mailu »

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.